Psikoteknik Belgesi Nereden Alınır?

mak-17

Pendik de Psikoteknik Merkezi olarak hizmet sağlıyoruz. Pendik Psikoteknik Belgesi, Pendik Psikoteknik Raporu ve Pendik Psikoteknik Testi ile 1 saatte Psikoteknik Belgenizi hemen alabilirsiniz.

Türkiye karayolları taşıma yönetmeliğinin gereğince alınması zorunlu tutulan psiko-teknik belgesi, şoförlerin kaza riskini en aza indirgeyerek trafiğe çıkmalarını, ticari araç kullanırken oluşan durumlara nasıl tepki vereceğini ve nasıl davranmaları gerektiği konusunda fikirlerinin olmasını sağlayan birkaç test sonrası verilen belgedir. Ücret karşılığında belli psikoteknik merkezlerinden alabileceğiniz belgeler, kurumların ya da kuruluşların açtığı eğitim ve testlere katılımlarınız neticesinde alabileceğiniz belgeler arasında yer almaktadır.

Eğitimler ve testler sistemli ve belli tarihlerde verilmektedir. Uygulamaların ve sınavların içerikleri sürücülerin psiko-motor becerilerine hitap edecek şekilde psikolog ve uzmanlar tarafından, müşahede ve sınav eşliğinde yapılmaktadır.

Bu eğitimler simülatörle beraber, şoförlerin psikolog uzmanların eşliğinde gireceği 45-60 dakika arasında gerçekleşecek bir sınava tabi tutulmaları neticesinde verilir. Psiko-teknik yetenekleri gelişmemiş ve trafik kurallarını ihlal edecek potansiyelde olan sürücü adayları bu belgeyi alamaz ve yasal olarak ticari araç kullanamazlar. Psikoteknik belgesi almak için psikolojik ve fiziki testlerin her aşamasını başarıyla tamamlamak gerekmektedir.

Psikoteknik belgesi almak isteyen sürücüler hemen Pendik Denge Psikoteknik Belgesi  için Denge Psikoteknik merkezimiz ile iletişime geçebilirler.